Stoke academy er tilbake!
Postet av Idrettslaget Jutul den 13. Jan 2024
Stoke academy
Vi fortsetter suksessen!
IL Jutul inviterer fotballspillere i alderen 8-15 år, jenter og gutter, til fotballskole i uke 33 (12.-16.august) i regi av Stoke City FC Academy.
Stoke City FC Academy har høyeste status som et “category one” akademi i henhold til FA’s “elite player performance plan».
Stoke City spiller for tiden på nest øverste nivå i England og satser hardt på å dyrke frem unge lokale talenter gjennom Akademiet.
Klubben ønsker å bygge gode relasjoner til unge fotballspillere i Norge, samt promotere klubben.
Dette underbygges med at 2 av deltakerne på fjorårets camp på Jutul skal over til Stoke i februar på en internasjonal camp.
Fotballskolen er et breddetilbud for alle jenter og gutter i årsklassene 8-15 år uansett ferdighetsnivå. For best utbytte av Fotballskolen bør deltakere likevel ha stor interesse for fotball og motivasjon for variert men fotballspesifikk trening.
Det blir 5 treningsintensive dager med fokus utelukkende på god fotballtrening med trenere fra Stoke City FC Academy.
IL Jutul stiller med ungdomstrenere som hjelper underveis, og oversetter fra engelsk til norsk ved behov.
Treningen starter hver dag kl. 10.00 og varer frem til kl. 15.00. Dette er 1 time mer pr dag enn i fjor. Det blir en lunsjpause og småpauser underveis.
Det blir servert lunsj og frukt i løpet av dagen, men alle må ha med egen drikke flaske.
Deltaker pris er kr 2.250 for Jutul medlemmer og kr 2.500 for andre.
Påmeldingsfrist er 15 juni.
Link til påmelding
https://www.superinvite.no/live/invitation/66ef61e290a84099441f2a95ebfce8d5
Det er i utgangspunktet begrenset med plasser så det kan være smart å melde seg på snarest mulig.
STOKE CITY FC
Stoke City var nylig 10 år i Premier League men har etter nedrykket i 2018 spilt i nest øverste divisjon og kjemper en hard kamp om å rykke opp igjen til Premier League. En skuffende inneværende sesong så langt, men med ny manager og fornyet optimisme ser klubben oppover på tabellen. Opprykket ryker nok denne sesongen, men neste sesong.......
Klubben regnes som verdens nest eldste fotballklubb og ble stiftet i 1863. Til tross for sin voksne alder har klubben kun en stor sportslig triumf, da de slo Chelsea i Ligacup finalen i 1972, det er lenge siden!
Klubben er en stor institusjon i byen Stoke-on-Trent som ligger midt i England, 25 mil nord for London og 6 mil syd for Manchester. Klubben tilrettelegger og tar godt vare på sine mange supportere. Dette vises bl.a. ved at prisene på sesongkort har vært uforandret siden 2008, supportere har gratis buss t/r alle bortekamper og det generelle prisnivået på billetter og supporterutstyr er lavere enn hos de aller fleste andre klubber i England.
Hjemmebanen heter Bet365 Stadion og tar 30.000 tilskuere. Den lokale familien Coates eier Stoke City FC og betting-selskapet Bet365, som da også er hovedsponsor.
Stoke City har en aktiv supporterklubb i Norge med rundt 700 medlemmer som bl.a. disponerer sesongkort på Bet365 Stadion og gir ut et meget bra og populært medlemsblad, Potters News. Les mer om supporterklubben på www.stoke.no
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.