larslau 2019-11-20 08:05:18

Terminliste sesongen 2019-2020

Prioriterte skirenn sesongen 2019-2020

Her er lister med prioriterte skirenn for denne sesongen. Merk at det er også er med noen andre renn i nabokretsene som er fine (for de mest ivrige) og noen turrenn for de eldre utøverene (15-16 åringene og juniorene). 

Har også tatt med alternative renn for de mest ivrige i romjulen hvis det er lite snø i hjemlige trakter i starten av sesongen.

Påmelding skjer på www.minidrett.no, bortsett fra stafetter - da melder du fra til trener for din gruppe, se info på hjemmesiden. UngdomsBirken har også egen påmeldingsløsing.

Husk at dersom du har meldt deg på men ikke stiller, så må Jutul alikevel betale startavgiften. Det påløper doble startkontingenter ved etteranmelding fra 13 år og eldre så pass på melde på før tidsfristen.

Grønne renn er lokale renn som vi anbefaler spesielt hvor det alltid vil være noen trenere fra Jutul tilstede som kan hjelpe.

Husk også lisens fra fylte 13 år (den dagen utøver fyller 13 år).

Grønne renn:

Dato

Renn

Arrangør

Ansvarlig

04.01.2020

Lommedalsrennet 2020

Lommedalens IL

Endre Nakstad

19.01.2020

Asker Skicross

Asker Skiklubb

Ida Svege

01.02.2020

Kiwi Hoslerennet

Øvrevoll Hosle IL

 

07.02 - 09.02 2020

Tour de Bærum 2020

Jardar/Jutul/Haslum

 

08.03.2020

Eidsprinten

Gui Sportsklubb

 

21.03.2020

Fossumstafetten

Fossum IF

 

Sparebank-1 CUP (13 og 14 åringer):

Tellende renn:
Av de 8 første rennene teller 5, uavhengig av stilart/form. De beste på sammenlagtlisten i hver klasse etter 8 renn starter først i finalen, renn 9. Poengene som oppnås i finalen, legges til den summen man har før finalen. Samtlige KM inngår i cupen.

Mer info: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/arrangement/sb1cup/

 

SNØ-cup (tidl Oslo Sportslager cup) (15 og 16 åringer):

Tellende renn:
Av de 7 første rennene teller 5, uavhengig av stilart/form. De beste på sammenlagtlisten i hver klasse etter 7 renn starter først i finalen, renn 8. Poengene som oppnås i finalen, legges til den summen man har før finalen.

Mer info: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/arrangement/sno-cup/


Seedingsrenn til KM lang fellesstart:

Beste resultat teller:
 

13-14 år
•Hakadalsrennet (fristil)
•Drøbaksrennet

15-16 år
•Hakadalsrennet (fristil)
•Oslo Skifestival (fristil)

Junior

. Gjeldende FIS-liste (distansepoeng)

 Terminliste

Link: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/terminliste/

 

Dato

Renn

Arrangør

Kommentar

07.12.2019

Konnerudrennet Fristil

Konnerud

 

08.12.2019

Konnerudrennet Klassisk

Konnerud

 

14.12.2019

Hakadalsrennet Fristil

Hakadal IL

SNØ-Cup

15.12.2019

Hakadalsrennet Klassisk

Hakadal IL

SPB1 CUP, KL

28.12.2019

Raumnes Romjulsrenn

Nes Ski

 

04.01.2020

Lommedalsrennet 2020

Lommedalens IL

SNØ-Cup

05.01.2020

Subaru GIF-stafetten

Gjelleråsen IF

 

10.01.2020

Lygna, NC Junior NM Sprint

 

 

11.01.2020

Drøbaksrennet

Drøbak-Frogn IL

SPB1 CUP, SK

12.01.2020

Oppegårdsprinten

Oppegård IL

SPB1 CUP, KM Sprint SK

15.01.2020

Hodelyktrennet 2020 (K)

Bjerke IL Ski

 

18.01.2020

Oslo Skifestival Fristil

Kollen

SNØ-Cup

19.01.2020

Oslo Skifestival Duathlon Jr

Kollen

 

19.01.2020

Asker Skicross

Asker Skiklubb

SPB1 CUP, KM Cross

25.01.2020

KM Normal

Gjerdrum IL

SPB1 CUP, KM Normal, KL

26.01.2020

Hvalstjernrennet KM lang

Fet Skiklubb

SPB1 CUP, KM Lang SK

01.02.2020

BAMA Ungdommens Holmenkollrenn

Bærums Verk Hauger Idrettsforening

 

02.02.2020

BAMA Ungdommens Holmenkollrenn

Bærums Verk Hauger Idrettsforening

 

02.02.2020

Sr NM Stafett

Konnerud

 

01.02.2020

Gjerdrumsrennet

Gjerdrum IL

SNØ-Cup

01.02.2020

Kiwi Hoslerennet

Øvrevoll Hosle IL

 

01.02.2020

Fenstadrunden (K)

Fenstad Skiklubb

 

02.02.2020

Tærudklassikeren

Skedsmo Skiklubb

 

09.02.2020

Tour de Bærum 2020

IL Jardar

SNØ-Cup

08.02.2020

Stafett Eidsvold værk

Eidsvold Værks Skiklub

 

08.02.2020

Ås Rennet 2020

Ås IL

 

09.02.2020

Vester-Gyllen (K)

Asker Skiklubb

 

09.02.2020

StaviåsRennet 2020

Eidsvold Værks Skiklub

SPB1 CUP, DUATHLON

14.02.2020

Holmenkollen, NC Junior

 

 

15.02.2020

Over Kjølen-rennet

Ørje

SNØ-Cup

15.02.2020

Stomperudrennet (K)

Sørum IL

 

29.02.2020

Fischerrennet

Nittedal IL

SPB1 CUP, KL

29.02.2020

Veidekkesprinten

Kjelsås IL

SNØ-Cup

01.03.2020

KM stafett

Nes Ski

 

07.03.2020

Rossignolrennet

Lillomarka Skiklubb

SNØ-Cup

07.03.2020

Mistbergrennet 2020

Nordre Eidsvoll IL

 

08.03.2020

Eidsprinten

Gui Sportsklubb

 

08.03.2020

Madshussprinten 2020

Lørenskog Skiklubb

 

13.03.2020

Beitostølen, Junior NM

 

 

15.03.2020

Ungdomsbirken

 

 

21.03.2020

Nordåsenrennet - sprintstafett 2020

Bjerke IL Ski

 

21.03.2020

Fossumstafetten

Fossum IF

 

21.03.2020

Birkebeinerrennet

Birken

 

22.03.2020

Nordåsenrennet 2020

Bjerke IL Ski

SPB1 CUP, SK Felles

26.03.2020

Lillehammer (Avslutning NC + NM Del 2)

 

 

28.03.2020

Bakkesprinten

Bærums Skiklub

 

18.04.2020

Skarverennet

Geilo IL

 

 

Nyheter

Klubbmesterskapet i terrengløp 16 oktober på Jordbru

08.11.2017
- jfskaale

Aktiviteter

Ingen aktiviteter tilgjengelig for øyeblikket

Aktiviteter

Ingen aktiviteter tilgjengelig for øyeblikket