larslau 2017-11-21 15:26:34

Terminliste sesongen 2018-2019

Prioriterte skirenn sesongen 2018-2019

Her er lister med prioriterte skirenn for denne sesongen. Merk at det er også er med noen andre renn i nabokretsene som er fine (for de mest ivrige) og noen turrenn for de eldre utøverene (15-16 åringene og juniorene). Har også tatt med alternative renn for de mest ivrige i romjulen hvis det er lite snø i hjemlige trakter i starten av sesongen.

Påmelding skjer på www.minidrett.no, bortsett fra stafetter - da melder du fra til trener for din gruppe, se info på hjemmesiden. UngdomsBirken har også egen påmeldingsløsing.

Husk at dersom du har meldt deg på men ikke stiller, så må Jutul alikevel betale startavgiften. Det påløper doble startkontingenter ved etteranmelding fra 13 år og eldre så pass på melde på før tidsfristen.

Renn i grønt er lokale renn som vi anbefaler spesielt hvor det alltid vil være noen trenere fra Jutul tilstede som kan hjelpe.

Husk også lisens fra fylte 13 år (den dagen utøver fyller 13 år).

 

Grønne renn:

Fra 05.01.2019 Til 05.01.2019 Arr. navn Lommedalsrennet 2019 Arrangør Lommedalens IL SPB1
Fra 27.01.2019 Til 27.01.2019 Arr. navn Solvangrennet Arrangør Asker Skiklubb KM Normal/SPB1
Fra 02.02.2019 Til 02.02.2019 Arr. navn KIWI Hoslerennet Arrangør Øvrevoll Hosle IL  
Fra 03.02.2019 Til 03.02.2019 Arr. navn Holmenrennet Arrangør Holmen IF SPB1
Fra 08.02.2019 Til 10.02.2019 Arr. navn Tour de Bærum Arrangør IL Jardar SPB1
Fra 16.03.2019 Til 16.03.2019 Arr. navn Fossumstafetten Arrangør Fossum IF  

 

Sparebank-1 CUP (13 og 14 åringer):

Tellende renn:
Av de 8 første rennene teller 5, uavhengig av stilart/form. De beste på sammenlagtlisten i hver klasse etter 8 renn starter først i finalen, renn 9. Poengene som oppnås i finalen, legges til den summen man har før finalen. Samtlige KM inngår i cupen.

Mer info: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/arrangement/sb1cup/

SNØ-cup (tidl Oslo Sportslager cup) (15 og 16 åringer):

Tellende renn:
Av de 6 første rennene teller 4, uavhengig av stilart/form. De beste på sammenlagtlisten i hver klasse etter 6 renn starter først i finalen, renn 7. Poengene som oppnås i finalen, legges til den summen man har før finalen.

Mer info: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/arrangement/sno-cup/


Seedingsrenn til KM lang fellesstart:

Beste resultat teller:
 

13-14 år
•Hakadalsrennet (klassisk)
•Lommedalrennet

15-16 år
•Hakadalsrennet (klassisk)
•Lommedalrennet

Junior

. Gjeldende FIS-liste (distansepoeng)

 

Terminliste

Link: https://www.skiforbundet.no/akershus/langrenn/terminliste/

 

Fra Til Arr. navn Arrangør Cup/KM
08.12.2018 08.12.2018 Konnerudrennet fristil Konnerud IL  
09.12.2018 09.12.2018 Konnerudrennet klassisk Konnerud IL  
Fra 15.12.2018 Til 15.12.2018 Arr. navn Hakadalsrennet 2018/19 Arrangør Hakadal IL SNØ/SPB1
Fra 16.12.2018 Til 16.12.2018 Arr. navn Hakadalsrennet 2018/19 Arrangør Hakadal IL  
Fra 19.12.2018 Til 19.12.2018 Arr. navn Fossum sprintrenn Arrangør Fossum IF  
Fra 05.01.2019 Til 05.01.2019 Arr. navn Lommedalsrennet 2019 Arrangør Lommedalens IL SPB1
Fra 06.01.2019 Til 06.01.2019 Arr. navn Oppegårdsprinten 2019 Arrangør Oppegård IL SNØ
Fra 12.01.2019 Til 12.01.2019 Arr. navn Hvalstjernrennet 2019 Arrangør Fet Skiklubb  
Fra 13.01.2019 Til 13.01.2019 Arr. navn KM Sprint Arrangør Nes Ski KM Sprint/SPB1
Fra 16.01.2019 Til 16.01.2019 Arr. navn Hodelyktrennet 2019 Arrangør Bjerke IL Ski  
Fra 26.01.2019 Til 26.01.2019 Arr. navn Drøbaksrennet 2019 Arrangør Drøbak-Frogn IL KM Lang/SPB1
Fra 27.01.2019 Til 27.01.2019 Arr. navn Solvangrennet Arrangør Asker Skiklubb KM Normal/SPB1
Fra 02.02.2019 Til 02.02.2019 Arr. navn KIWI Hoslerennet Arrangør Øvrevoll Hosle IL  
Fra 02.02.2019 Til 02.02.2019 Arr. navn Ås Rennet 2019 Arrangør Ås IL  
Fra 02.02.2019 Til 02.02.2019 Arr. navn Fenstadrunden Arrangør Fenstad Skiklubb  
Fra 03.02.2019 Til 03.02.2019 Arr. navn Holmenrennet Arrangør Holmen IF SPB1
Fra 03.02.2019 Til 03.02.2019 Arr. navn Tærudklassikeren Arrangør Skedsmo Skiklubb  
Fra 08.02.2019 Til 10.02.2019 Arr. navn Tour de Bærum Arrangør IL Jardar SPB1
Fra 09.02.2019 Til 09.02.2019 Arr. navn Mistbergrennet 2019 Arrangør Nordre Eidsvoll IL  
Fra 16.02.2019 Til 17.02.2019 Arr. navn Bendit Ungdommens Holmenkollrenn Arrangør Bærums Verk Hauger Idrettsforening   
01.03.2019 03.03.2019 Hovedlandsrennet Gålå  
Fra 03.03.2019 Til 03.03.2019 Arr. navn Vester-Gyllen Arrangør Asker Skiklubb  
Fra 03.03.2019 Til 03.03.2019 Arr. navn Staviåsrennet 2019 Arrangør Eidsvold Værks Skiklub SPB1
10.03.2019 10.03.2019 Ungdomsbirken Birken  
16.03.2019 16.03.2019 Birkebeinerrennet Birken  
Fra 16.03.2019 Til 16.03.2019 Arr. navn Fossumstafetten Arrangør Fossum IF  
Fra 23.03.2019 Til 23.03.2019 Arr. navn Nordåsenrennet 2019 Arrangør Bjerke IL Ski SPB1/SNØ
Fra 24.03.2019 Til 24.03.2019 Arr. navn Nordåsenrennet - KM stafett 2019 Arrangør Bjerke IL Ski KM Stafett
Fra 06.04.2019 Til 06.04.2019 Arr. navn Bakkesprinten Arrangør Bærums Skiklub  
27.04.2019 27.04.2019 Skarverennet Geilo IL  
         
Norges Cup/ NM Junior/Senior        
23.11.2018 25.11.2018 NC Sr Gålå  
14.12.2018 16.12.2018 Jr VM uttak Hovden  
11.01.2019 13.01.2019 NC Jr Konnerud  
Fra 18.01.2019 Til 20.01.2019 Arr. navn Equinor NC senior, Nes Arrangør Nes Ski  
31.01.2019 03.02.2019 NM Sr del 1 Meråker  
Fra 08.02.2019 Til 10.02.2019 Arr. navn Equinor NC junior, Åsen il Arrangør Åsen IL  
15.02.2019 17.02.2019 NC Sr Hommelvik  
08.03.2019 10.03.2019 NM Jr Savalen  
15.03.2019 17.03.2019 NC Sr Harstad  
28.03.2019 31.03.2019 NC Jr/NM Sr del 2/NC finaler Lygna  

 

 

 

 

Nyheter

Klubbmesterskapet i terrengløp 16 oktober på Jordbru

08.11.2017
- jfskaale

Kalender

Desember
MTOTFLS
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Aktiviteter

Ingen aktiviteter tilgjengelig for øyeblikket